Średniowieczna grupa rekonstrukcyjna zamku
Tenczyn rozpoczyna działalność
..................................................................................
 
Stowarzyszenie Ratuj Tenczyn z przyjemnością informuje że od sierpnia br.  rozpoczyna
swą działalność średniowieczna grupa rekonstrukcyjna zamku Tenczyn w Rudnie. W ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
w okresie sierpień-październik 2018 r. na górnym dziedzińcu zamkowym
przeprowadzonych będzie 6 czterogodzinnych  występów obejmujących prelekcje
historyczne i prezentację średniowiecznego życia dworskiego.
Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w
każdej chwili zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki.
Grupę rekonstrukcyjną tworzyć będą członkowie stowarzyszenia Ratuj Tenczyn oraz inne osoby (dorośli, młodzież i dzieci) zafascynowane tematyką średniowiecznych rekonstrukcji historycznych. W każdym z występów grupy przewiduje się udział 4-6 rekonstruktorów historii   przebranych w  stroje z  XV w. W ramach pokazów prezentowane będą dawne zwyczaje dworskie, odbywać się będą prelekcje nt. historii rodu Tęczyńskich, odtwarzane będą średniowieczne utwory muzyczne.
Na czas każdego występu na dziedzińcu zamku rozstawiany będzie mini obóz rycerski który stanowić będzie dla turystów dodatkową atrakcję. Rekwizyty do odtworzenia obozu rycerskiego takie jak proporzec rodu Tęczyńskich, ławy, stół, gliniane naczynia wiklinowe kosze i inne sprzęty obozowe zapewnione zostaną przez stowarzyszenie Ratuj Tenczyn.
Pokazy średniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej zamku Tenczyn odbywać się będą w wybrane weekendy i dni wolne od pracy. O wyborze dat przeprowadzenia poszczególnych pokazów decydować będą prognozowane warunki atmosferyczne.


Pierwsze pokazy średniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej zamku Tenczyn odbędą się w dniach 11 i 12
sierpnia 2018 r. w godzinach 12:00 – 16:00